10 Ekim 2011 Pazartesi

Geçen Haftadan Kalanlar


Geçen hafta hasta olduğum için bu yazıyı ancak yazabiliyorum.

1 Ekim Cumartesi günü yani ayın birinde Nisan ayında ziyaret ettiğim "Ayın Biri Kilise"'sinde yapmış olduğum dileklerden ikisi olunca, anahtarları bırakmaya gittim.

Tüm rituelleri öğrenmek isterseniz, eski yazım;

http://bengiozkan.blogspot.com/2011/04/ayn-birinde-yaplacaklar.html

İki yeni dilek için iki anahtar daha aldım. Kilise yine çok kalabalıktı. Çok az durdum dua edip, ayazma suyu aldım ve geri döndüm. Gidecekseniz mutlaka erken gitmenizi tavsiye ederim.

Kiliseye giderken yolda severek takip ettiğim ve bir kaç defa telefonda görüştüğüm blog arkadaşım Baykuş Gözüyle, Natali'yi aradım. Kiliseye beraber gidelim diye ama onun programı uymayınca daha sonra Nişantaşı'nda buluşmaya karar verdik.

Natalinin sitesi;
http://baykusgozuyle.blogspot.com/2011/10/bu-beni-yolumla-yolum-kesisti.html


Ben çok aç olduğum için önce bir yemek yiyelim dedik ve Galata Muhallebici'sine gittik. Ben burayı hep görürdüm ama mekan bana çok küçük geldiği için  gitmeye hiç niyetlenmedim. Ama arkada çok güzel bir bahçesi var. Mutlaka yeşillikler içindeki bu mekanı deneye bilirsiniz.
Daha sonra Nişantaşı'nda alış veriş yapıp bir kahve içmek üzere Natali'nin merak ettiği Canella Bakery'e gittik.


Ben limonlu Natali'de çikolatalı tart ısmarladı. Sunum çok hoş, çikolatalı tartda güzeldi  ama benim Limonlu tart en son tercih olabilir.


Artık hepimizin iki hayatı oluştu. Biri sesini, edasını, endamını bildiği , beraber yediği içtiği, gezdiği dostları, diğeride  sanal dostlarımız, bloggerlar. Bir sanal kimliğimiz, avatarlarımız,  birde gerçek kimliklerimiz var artık. Çok ikili bir hayat yaşıyoruz anlayacağınız.

Ama biz yinede hala Akdenizli'yiz. Bir araya gelmeyi, tanışmayı, konuşmayı seviyoruz.
Natali çok naif, çok kibar ve dolu dolu bir insan. Hani görmese bile insanın hayatında varlığı ile mutlu olduğu dostları var ya onlardan.6. Blog Yazarları Buluşması 2011

2 Ekim Pazar günüde 6. Blog yazarları buluşması için dostum Mavi Denzi Kızı ile Kadıköy Balon Restaurant'a gittik. Çok güzel bir brunch yapma olanağı bulduk.

Ben bazı blog yazarları ile  Mayıs ayında yapılan toplantıda tanışmıştım. Eskilere merhaba demek ve yeniler ile tanışmak çok güzeldi. Ben çok eğlendim.

Geçen sefer ki buluşmada daha çok yemek blog yazarları ağırlıkta katılmıştı. Ama bu sefer diğer katogrilerde ve beylerde vardı.


Tabi bu toplantıların bir diğer güzel yanıda sponsor olan firmalardan gelen hediyelerin dağıtılması için yapılan çekiliş. Tüm sponsorlara teşekkürler.

Ben en çok dondurma bardaklarını sevdim. Bir türlü beğenip alamıyordum da en kibarı bu toplantıda hediye olarak geldi.

Anlayacağınız bloggerler ile tanışma dolu bir hafta sonu, ben çok eğlendim.


Pin It

3 yorum:

halime dedi ki...

yeni dileklerininde kabul olması temennisi ile canım.inşallah bir sonraki bloggerler buluşmasında bol sohbetimiz olur..
sevğiler..

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Bengicim keşke ben de kiliseye gelebilseydim ama olmadı...duaların kabul olsun!

Birlikte geçirdiğimiz keyifli saatler için sana tekrar teşekkür ediyorum iyi ki beni aradın da buluştuk:)

Blog buluşmanın ganimetleri de çok güzel,mutlulukla kullan...
Yeni buluşmalarda görüşmek dileğiyle:)

Meral Sanatevi dedi ki...

Merhaba profiline kendi bloğunu yazmazsan sana ulaşılmıyor yorumdan girebildim bloğunai hoş geldin her zaman beklerim bende izlemeğe aldım...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Great! The file uploaded properly. Now click the 'Verify my file' button to complete the process.